Hakkımızda İçerik Görseli

Tarihçemiz

Testfen, Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında, çağdaş, laik ve demokratik eğitimde kararlı, katılımcı, araştıran ve sorgulayan bir gençliğin eğitimini ilke edinmiştir. Eğitimde sürekli olarak iyiyi, güzeli ve yeniyi arayan; ayrıca bu özellikleriyle de eğitimde gelişen modelleri uygulama çabası içinde olan bir kurumdur.

 

1974 yılında eğitim – öğretim faaliyetlerine başlayan Kavram’ın birikimiyle kurulan Testfen, köklü geçmişi, geçmişin deneyimi ve geleceğin vizyonuyla kendine özgü uyguladığı yöntemler nedeniyle nitelikli bir eğitim kurumudur.

 

Kendisine özgü değerleri ile bilinçli, toplumsal konulara duyarlı ve sınav başarısı yüksek bireylerin buluşma noktası olan kurumumuz, bugünün çocuklarının dilinden anlayan bir perspektif ile eğitime yön vermeye devam ediyor.

  
 
Kurucumuz ve Onursal Başkanımız
 
 

Kavram Eğitim Kurumları kurucusu Sayın Bahattin DURMUŞ, 1 Mayıs 1953 tarihinde doğdu. İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'nden mezun oldu. 1974 - 1975 eğitim - öğretim yılında, İstanbul - Eminönü - Laleli'de Kavram Eğitim Kurumlarının temellerini attı. 

 

 

Sayın Bahattin Durmuş’un eğitim anlayışı ile kurulan Kavram, deneyim ve birikimiyle gençlerin davranışlarının olgunlaşmasına katkıda bulunarak 1974'ten bugüne gelmiştir. Kavram Eğitim Kurumları, hedeflenen ulusal eğitim başarısını artırabilmek amacıyla seçkin öğretmenlerin, eğitimsel ve kültürel yayınların yoğun desteği sonucunda "KİTLESEL BAŞARIDA BİR NUMARA" olma başarısına ulaşmıştır.

 

 

Gençlerin "bilimde çağdaş ve fikirde özgür" yetişmelerini ilke edinen Kavram Eğitim Kurumları, 1994 yılında başlanan, geleceğin bilim adamlarını teşvik etmek amacıyla lise öğrencilerine yönelik düzenlenen bilgi yarışmasını 20 yıldır "KAVRAM OLIMPİYATLARI" adıyla başarıyla sürdürmektedir. 

 

 

Sayın Bahattin Durmuş, (TÖDER) Tüm Özel Öğretim Kurumları Birliği Kurucu Başkanı, İstanbul Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı, Yüksek Ticaretliler Haysiyet Divanı Üyesi, Dünya Engeller Birliği Vakfı (DEV) Haysiyet Divanı Üyesi, KAİ Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, İş Adamları Konsey Başkanı ve BJK Kongre Üyesi görevlerini sürdürmektedir.

 

 

Eğitim sektörüne büyük katkılar yapan Sayın Bahattin Durmuş, Kavram Eğitim Kurumlarının Kuruculuğu (1974) ve Kavram Eğitim Kurumları Onursal Başkanlığı (halen), Kavram Yayınları Kuruculuğu, KAI Vakfında her ay 900 civarında Üniversite öğrencisine burs verilmesi organizasyonu, Kavram Eğitim Kurumlarında 300 öğrencinin burslu okutulması gibi faaliyetlerde bulunmaktadır.